Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2025. Május 14. 07:08, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: Ukrajna összehangolt lejárató akciót indított Magyarország ellen

Orbán Viktor: Ukrajna összehangolt lejárató akciót indított Magyarország ellen

Egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban, erre emberemlékezet óta nem volt példa - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden közzétett videójában.

A kormányfő a Védelmi Tanács ülését követően rögzített videójában arról beszélt: azért hívta össze a tanács ülését, mert "Magyarország ellen példátlan titkosszolgálati támadás indult az elmúlt napokban".

"Az összehangolt lejárató akciót Ukrajna indította Magyarország ellen, azért, hogy ellehetetlenítse az uniós tagságról szóló szavazási kezdeményezésünket" - tette hozzá.

A miniszterelnök bejelentette: a Védelmi Tanács ülésén "az is kiderült, az ukránok az akció végrehajtása érdekében felélesztették magyarországi kapcsolataikat is, és egy magyar párt segítségével támadást indítottak a Magyar Honvédség ellen".

"Ezzel egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban, erre emberemlékezet óta nem volt példa"
- emelte ki a kormányfő.

Orbán Viktor hozzátette: "arra kell számítanunk, hogy a véleménynyilvánító szavazás lezárásáig további titkosszolgálati akciókat indítanak majd, ezekre a magyar szolgálatok felkészültek".

"A véleménynyilvánító szavazást végigvisszük, mert sem Brüsszel, sem Kijev nem dönthet a magyarok feje felett" - fogalmazott a miniszterelnök.

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát