Hírek
2017. Február 13. 07:48, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Öt balesetben öten haltak meg a hétvégén
Öt balesetben öten haltak meg a hétvégén az ország közútjain - közölte a rendőrség hétfő reggel internetes oldalán.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) közleménye szerint az elmúlt 72 órában a rendőrök 97 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek, öt közlekedési balesetben öt személy életét vesztette, 19 súlyos és 73 könnyű sérüléssel végződött.
A rendőrök 621 embert fogtak el, közülük 125-öt körözés alapján, 415-öt pedig bűncselekmény elkövetésén értek tetten. 620 embert állítottak elő, köztük 254-et bűncselekmény elkövetésének gyanúja, 53-at pedig ittas vezetés miatt. Biztonsági intézkedésre 408 esetben volt szükség, ezen belül a hideg időjárás miatt közterületen 6 esetben intézkedtek a rendőrök - olvasható a police.hu oldalon.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
