Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2013. Május 02. 17:27, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Portik-Laborc - Az MSZP feljelenti Kósa Lajost

Portik-Laborc - Az MSZP feljelenti Kósa Lajost

Az MSZP feljelenti Kósa Lajost, a Fidesz alelnökét reggeli nyilatkozata miatt - közölte Török Zsolt szóvivő csütörtökön újságírókkal.

Kósa Lajos a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában azt mondta: "politikai bűnözők vannak a szocialisták között", és amíg ezt az MSZP nem tisztázza, nem lehet demokratikus pártnak tekinteni.
"Egy demokratikus országban nincs helye az MSZP-nek" - jelentette ki a Fidesz alelnöke, akit azzal kapcsolatban kérdeztek, hogy az M1 szerda esti Híradója egy három évvel ezelőtti rendőrségi dokumentumra hivatkozva közölte: Portik Tamás, az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Energol Rt. egykori igazgatója állhatott a Kósa Lajos elleni lejárató akció mögött a 2010-es országgyűlési választások előtt.
Török Zsolt szerint Kósa Lajosnak "bíróság vagy orvos szakértői bizottság előtt kell felelnie" nyilatkozatáért. Az MSZP szóvivője azt mondta: semmi alapja annak, hogy a szocialisták akarták volna lejáratni Kósa Lajost. Portik Tamás segítségét az MSZP sohasem fogadná el - fűzte hozzá.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.