Hírek
2022. Április 26. 14:04, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Poszt-Covid rendelőket nyitottak a fertőzés következményeinek kezelésére Szerbiában

Szív- és érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség vagy akár depresszió is lehet a koronavírus-fertőzés tartós következménye, ezek kezelésére Szerbiában úgynevezett poszt-Covid rendelőket alakítottak ki.
Petar Seferovic kardiológus a szerbiai közszolgálati televízióban hétfőn arról beszélt, hogy noha a járvány lecsengőben van, a koronavírus-fertőzésnek tartósabb következményei is vannak. Mint mondta, az orvosok rájöttek, hohy a koronavírus a szervezet leggyengébb részeit támadja meg, így olyan betegségek alakulnak ki, amelyek korábban csak lappangtak, a fertőzés pedig felgyorsította a kialakulásukat.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában hétfőre 510-zel 2 001 654-re, Koszovóban 23-mal 227 976-ra, Montenegróban pedig 88-cal 234 707-re növekedett. Észak-Macedóniában a járvány kezdete óta 309 062, Bosznia-Hercegovinában pedig 376 699 fertőzöttet regisztráltak.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában hárommal 15 956-ra nőtt. Koszovóban és Montenegróban nem volt halálos áldozata a kórnak az elmúlt napon, így a halottak száma előbbi helyen 3138, utóbbi országban pedig 2713 maradt. Észak-Macedónia és Bosznia-Hercegovina nem közölt adatokat arról, hogy mennyien haltak meg az utóbbi 24 órában, az összesítés szerint a járvány kezdete óta a koronavírus-fertőzés következtében Észak-Macedóniában 9721-en, Bosznia-Hercegovinában pedig 15 756-an vesztették életüket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 16. 09:03, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország a hosszú távú rendezésben érdekelt Ukrajnában
2025. Augusztus 16. 09:02, szombat | Külföld
Alaszkai csúcs - Donald Trump: sikerült igazán jó előrelépést elérni
2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről
Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.
2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld
Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt
Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.