Hírek
2011. Október 11. 14:17, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Rendelettervezet a fagykárt szenvedett gazdálkodók megsegítéséért
A Vidékfejlesztési Minisztérium közigazgatási egyeztetésre bocsájtotta 'A vidékfejlesztési miniszter VM rendelete a 2011 májusában fagykárt szenvedett mezőgazdasági termelők hitelhez jutási lehetőségéről' című anyagát.
A Vidékfejlesztési Minisztérium kezdeményezésére a kormány határozatot hozott a 2011 májusában fagykárt szenvedett mezőgazdasági termelők megsegítéséről, melynek alapján a szaktárca rendelettervezetet készített a kedvezményes, hosszú lejáratú Fagykár Forgóeszköz Hitelprogramról. A jelenlegi uniós jogszabályok alapján a tervezetet be kell mutatni az Európai Bizottságnak, a program a brüsszeli hozzájárulás után indulhat el.
A rendelet tervezete elérhető a www.kormany.hu weblapon keresztül.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
