Hírek
2017. Március 07. 13:05, kedd |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Síelőket sodort el egy lavina a francia Alpokban
Síelőket sodort el kedd délelőtt egy lavina egy sípályán a francia Alpokban - közölte a helyi csendőrség.
A France3 francia közszolgálati televízió helyszíni tudósítója szerint senki nem sérült meg a hógörgetegben, a hegyi mentők befejezték a helyszínen a munkát.
A sípálya vezetősége megerősítette, hogy befejeződött a kutatás. Nincsenek áldozatok, csak néhány síelőt "elcsapott" a lavina okozta szélfúvás, ez okozta az ijedséget.
A baleset ismételten Tignes település sípályáján történt, ahol február közepén három francia snowboardos - egy család tagjai - és kísérőjük halt meg egy lavinaomlásban.
Korábban a csendőrség szóvivője még azt mondta, hogy a szemtanúk szerint sokan vannak a hógörgeteg alatt.
A mentési munkálatokat nehezítették a rossz időjárási viszonyok, amelyek miatt egyelőre helikoptert nem lehet a helyszínre küldeni, a hegyi mentők gyalog próbálták megközelíteni a baleset helyszínét.
A riasztást reggel 10 órakor kapta a csendőrség.
Kedden a lavinaveszélyt 4-esre jelezték az ötös fokozatú skálán a környékbeli sípályák a lezárt pályákon és a pályákon kívül, de az nem vonatkozott arra a pályára, ahol a baleset történt, ott ugyanis engedélyezett volt a síelés.
Az idei síszezon kezdete óta 14 lavinabaleset történt a francia Alpokban és a Pireneusokban, ezekben heten vesztették életüket. Tavaly 45 hóomlásban 21-en meghaltak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld
Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke
Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.
2026. Május 26. 12:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Lavrov tájékoztatta Rubiót az ukrán katonai célpontok és döntéshozatali központok ellen készülő csapásokról
2026. Május 25. 12:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: \"Rendezett és konstruktív\" egyeztetések zajlanak
\"Rendezett és konstruktív\" módon haladnak az egyeztetések az Egyesült Államok és Irán között a konfliktus lezárásáról - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
