Hírek
2016. Szeptember 14. 07:28, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Tisztázatlan maradhat a magyar halálos áldozatokat követelő németországi hajókatasztrófa oka
Valószínűleg nem lehet feltárni a két magyar halálos áldozatot követelő vasárnapi németországi hajókatasztrófa okát.
A baleset feltárásával megbízott szakértő szerint annyira szétroncsolódott a Duna-Majna-Rajna csatornán Erlangennél híd alá szorult szállodahajó állítható magasságú vezetőállása, hogy már nem lehet megállapítani, hogy meghibásodás vagy emberi mulasztás okozta-e a katasztrófát - mondta az erlangeni városvezetés szóvivője német hírportálok keddi beszámolója szerint.
A vezetőállást mozgató berendezést teljesen szétrombolta az ütközés, ezért valószínűleg örökre homályban marad, hogy miért nem sikerült behúzni a kabint azelőtt, hogy a hajó a vasúti hídhoz ért.
Az áldozatok a hajó legénységéhez tartoztak, egyikük 33, a másik 49 éves férfi volt. A kabinroncsba szorulva haltak meg.
A Budapestre tartó szállodahajón 181 utas és 49 fős legénység tartózkodott. A baleset vasárnap hajnali fél kettő körül történt az Erlangen Frauenaurach nevű városrészénél álló hídnál.
Az utasok az ütközés után még négy órán át a hajó fedélzetén voltak, kimentésük reggel hatkor kezdődött. Mintegy kétszáz fős mentőcsoport vesz részt az evakuálásban. A megrongálódott hajót időközben elvontatták, a csatornaszakaszon helyreállt a közlekedés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
