Hírek
2013. Május 06. 13:19, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Tíz szamár már biztosan indul a rádpusztai Csacsigaloppon
Sok külföldi turistát is vonzó látványossággá nőtte ki magát a csacsik versenye, amelyet az idén negyedik alkalommal rendeznek meg a Somogy megyei Rádpusztán május 19-én, a Nemzeti Vágta balatoni előfutamának másnapján.
Antal Bernadett szervező az MTI-nek elmondta: már több német és osztrák turistacsoport is bejelentkezett a Balatonlellétől öt kilométerre fekvő lovasközpont rendezvényére, hogy megnézze a csacsigaloppot.
Az idei versenyen tíz csacsi már biztosan indul, köztük a nyolcéves rádpusztai Sanyi, az eddigi háromszoros nyertes, de a verseny szervezői még várják a további jelentkezőket az ország minden részéből.
Antal Bernadett tájékoztatása szerint a látogatók nemcsak a csacsigalopp résztvevőiért szurkolhatnak, hanem számos érdekességet is megtudhatnak a szamarakról. Szó esik majd arról is, hogy a családi gazdaságokban milyen munkákra fogható be a szamár, és arról is, hogy mielőtt lovagolni tanulnának a gyerekek, ehhez sokszor jó előgyakorlatot jelent a szamaragolás a kisebb testű, nyugodt hátason, azaz hobbiállatként is ajánlják a tartását.
A csacsigalopp része a Nemzeti Vágta balatoni előfutamának, amelyre eddig 12 település jelentkezett, közülük hárman vehetnek részt szeptemberben a fővárosi döntőn.
A kétnapos rendezvényen a lovasok és a szamarak versengése mellett bemutatkoznak a versenyben résztvevő települések, és színes kísérőprogramok is szórakoztatják majd a vendégeket.
Az Onogur Hagyományőrző Egyesület jóvoltából megelevenedik a Honfoglalás kora, az érdeklődők elleshetik a szövés, a fonás, a bőrözés és a fafaragás mesterfogásait. Lesz továbbá közelharcifegyver-bemutató, íjászat, kézművesvásár és tradicionális lovasbemutató is.
A gyerekeket különböző programokkal várják a szervezők, akik a korábbi évek tapasztalata alapján mintegy 3-4 ezer látogatóra számítanak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
