Városlista
2025. december 2, kedd - Melinda

Hírek

2022. Július 11. 13:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Tizennégy megyében, ötvenezer hektáron lesz szúnyoggyérítés

Tizennégy megyében, ötvenezer hektáron lesz szúnyoggyérítés

Tizennégy megye mintegy 50 ezer hektárján lesz szúnyoggyérítés a héten - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-vel.

Azt írták, hogy az előző hét szeles időjárása miatt több térségben, így például Dunaújváros és Szekszárd környékén, valamint Fejér és Vas megye több településén elmaradtak a kezelések. Ezeken a területeken a héten végzik el a munkálatokat.

A kifejlett szúnyogok ellen földi eljárással védekeznek továbbá Baranya megyében, a fővárosban, a Tisza-tónál, a Dráva és az Ipoly mentén, a Szigetközben, valamint Komárom térségében. Háromszáznégy településen és a főváros nyolc kerületében lesznek kezelések - tájékoztatott az OKF.

Hozzátették, hogy a gyérítést napnyugta után végzik el, ami így a méheket és más, nappal aktív beporzó rovarokat nem érinti.

A tervezett gyérítések ütemterve megtalálható a katasztrófavédelem honlapján és az érintett települések önkormányzatai saját médiafelületükön is közzéteszik - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

2025. December 02. 07:11, kedd | Belföld

Duna House: novemberben rekordot döntött a jelzáloghitel-piac

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében