Hírek
2020. November 04. 10:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Többfelé romlott a levegőminőség

Többfelé romlott a levegőminőség, két városban már egészségtelen a levegő a magas szállópor-tartalom miatt.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) adatai szerint Tatabányán és Várpalotán minősítették egészségtelennek a levegőt, de megjegyezték: az előrejelzés szerint javulás várható.
Tíz városban - Budapesten, Tökölön, Százhalombattán, Dorogon, Esztergomban, Székesfehérváron, Veszprémben, Győrben, Szegeden és Sajószentpéteren - kifogásolt a levegő. Ugyanakkor itt is valamennyi településnél azt írták: a levegőminőségben javulás várható.
Az NNK már október második felében felhívta a figyelmet, hogy a fűtési szezon hatására nő a légszennyezettség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.