Hírek
2011. Szeptember 01. 14:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tökéletesen működnek a nigériai műholdak
Augusztus 17-én indult útjára az a két nigériai műhold, amelyek feladata az lesz, hogy előre jelezzék a természeti katasztrófákat.
A műholdak a napokban küldték el első képeiket a Földre, és a szakemberek nagy megelégedésére ezek arról tanúskodnak, hogy a szerkezetek tökéletesen működnek.
A NigeriaSat-2 és a NigeriaSat-X feladata az lesz, hogy segítséget nyújtsanak az a Föld országait fenyegető természeti katasztrófák elhárításában azzal, hogy folyamatosan ellenőrzik az időjárási viszonyokat. A műholdakat brit szakemberek felügyelik - írja a BBC.
Az első képek, amelyeket a NigeriaSat-X küldött, Új-Zéland legnagyobb városáról, Aucklandről és környékéről készültek. A képeken még a tengeri öbölben közlekedő hajók is jól láthatóak. A felbontásuk a szakértők elmondása szerint igen nagy, pixelenként 22 méteres.
A NigeriaSat-X további érdekessége, hogy nigériai mérnökök saját kezűleg készítették. Ez lehetővé teszi azt, hogy a szakemberek hazatérve hasznosítsák újonnan szerzett tudásukat, és a jövőben kizárólag saját országuk számára építsenek műholdakat és űrjárműveket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
