Hírek
2022. Február 19. 06:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újabb nemzetközi drogbandára csapott le a rendőrség
Harminc embert állítottak elő egy brazil kábítószerkereskedő-hálózat felszámolásakor. A bűnszervezet tagjai Brazíliából és Bolíviából szállítottak kokaint Európába
- közölte az Európai Unió rendőrségi együttműködési szervezete (Europol) pénteken.
A hágai székhelyű uniós szervezet tájékoztatása szerint a bűnszervezet néhány havonta küldhetett kokaint, esetenként több tonnás szállítmányt Brazíliából, vagy Bolíviából - gyakran Paraguay és Uruguay érintésével - Európába, spanyolországi székhelyű elosztóhálózat segítségével.
A belga, a brazil, az olasz, a holland és a spanyol hatóságok bevonásával a héten zajlott akcióban felszámoltak valenciai és barcelonai központú elosztóhálózatot is, mely a kokainszállítmányok fogadásáért és terjesztéséért volt felelős az európai piacon. A nyomozás feltárta a szervezet dubaji irányító központjait is.
A legtöbb gyanúsítottat Brazíliában, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Santos és Volta Redonda városban állították elő, hét embert pedig Barcelonában. Emellett nagy mennyiségű kábítószert, különböző típusú járműveket, lőfegyvereket, valamint készpénzt foglaltak le, és számos bankszámlát zároltak Brazíliában, Paraguayban és Spanyolországban.
A 2020 szeptembere óta zajló műveletben összesen körülbelül 10 tonna kokaint és mintegy 1,85 millió eurót foglaltak le - közölte az Europol.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
