Hírek
2016. December 18. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Visszaszorult nálunk a veszettség, de a környező országokból újra megjelenhet
Bár Magyarországon, és az unió legnagyobb részében visszaszorult a veszettség, a környező országokban jelen van, ezért fontos a figyelem - mondta az országos állatvédelmi főfelügyelő az M1 aktuális csatorna műsorában.
Pallós László hangsúlyozta, hogy a veszettség az egyik legveszélyesebb állatról emberre terjedő betegség, amely agy- és gerincvelő-gyulladást okoz, és ha a tünetek megjelennek, akkor halállal végződik az állatoknál és az embereknél egyaránt.
Az ember esetében a vírus lappangási ideje akár másfél év is lehet, a betegség ellen oltássorozattal lehet védekezni. Felhívta a figyelmet arra, hogy aki veszett állattal találkozik, mindenképpen értesítse a hatóságokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
