Hírek
2023. Január 19. 11:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: OMSZ
Vonaton élesztettek újra egy férfit
Keresztlányával utazott Komárom-Esztergom vármegyében az a 65 év körüli férfi, aki néhány perccel az indulás után hirtelen rosszul lett a vonaton és összeesett.
A nő rettenetesen megrémült és segítségért kiáltott, amit egy másik kocsiban utazó férfi is meghallott. A segítőkész utas azonnal a beteghez sietett, miközben többen értesítették a mentőket. Mire a vonat megállt a legközelebbi állomáson, a tapasztalt mentésirányító több mentőegységet riasztott segítségül és légzésvizsgálatra is instruálta a helyszínen levőket. A beteg ekkor már nem lélegzett, így a telefonos utasítások szerint azonnal megkezdték az újraélesztését, amit perceken belül helyszínre érkező mentősök emelt szinten folytattak. Az életmentés még hosszú ideig zajlott a vonaton, amit az utazóközönség türelemmel, reménykedve figyelt. Az időben megkezdett mellkasi nyomások végül sikerre vezettek és a beteget stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők - írja az OMSZ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
